Premiership
0

Spursima pobjeda nad Stoke Cityjem

Petim prvenstvenim pogotkom sezone Niko Kranjčar donio je pobjedu Tottenhamu na gostovanju kod Stoke Cityja (2-1).

Kranjčar je pogodio u 77. minuti utakmice 31. kola nakon što mu je loptu s lijeve strane po tlu dodao Benoit Assou-Ekotto, a propustio ju Eidur Gudjohnsen. Jak udarac desnom nogom s nekih dvanaest metara po sredini vratiju bio je neobranjiv za Thomasa Sřrensena.

Inače, danski je reprezentativni golman Stokea prvi puta kapitulirao na otvaranju drugoga poluvremena utakmice. "Mršavi" prvi dio tako je dobio sjajan uvod u nastavku, a najzaslužniji za to bio je upravo Gudjohnsen koji je stupio na teren u 36. minuti nakon povrede Romana Pavljučenka. Pogodio je lijevom nogom pod gredu na asistenciju Petera Croucha.

Rezultat je domaćin izjednačio golom Matthewa Etheringtona i to u trenucima s igračem manje.

Etherington je pogodio s bijele tačke u 69. minuti, a najstrožu kaznu Stoke je zavrijedio prekršajem Assou-Ekotta. Dodajmo i da je kamerunski reprezentativac iskazivao nervozu većim dijelom utakmice.

Pred sam kraj utakmice Portsmouth je pred svojim navijačima preokrenuo rezultatski minus i slavio 3-2 protiv Hull Cityja pogocima O'Hare i Kanua u 88., odnosno 89. minuti. Ipak, posljednjeplasiranom klubu poretka, kojem je nedavno oduzeto i devet bodova zbog stečaja, ova pobjeda malo će značiti.

Premiership, 31. kolo:

Everton - Bolton 2-0 (Arteta 72, Pienaar 89) Portsmouth - Hull City 3-2 (Smith 37, O'Hara 88, Kanu 89 / Folan 27, 73) Stoke City - Tottenham 1-2 (Etherington 64 - 11m / Gudjohnsen 46, Kranjčar 77) Sunderland - Birmingham 3-1 (Bent 5, 11, Campbell 88 / Jerome 60) Wigan - Burnley 1-0 (Rodallega 90+1) Aston Villa - Wolverhampton 2-2 (Carew 16, 82 / Craddock 23, Milner 38-ag)