Primera
0

Sporting bolji od Seville

Tri važna boda za bijeg izvan zone ispadanja na tabeli osvojila je ekipa Sportinga savladavši Sevillu 2-0 u utakmici sedmog kola španskog nogometnog prvenstva.

Šesta minuta prvog i drugog poluvremena bila je kobna za Sevilline nogometaše. Obje su akcije potekle s lijeve strane, a prvi je loptu, na dugo ubacivanje, glavom u gol pospremio Sangoy. U 51. minuti utakmice najbolje se u gužvi pred gostujućim golom snašao Castro, pogodivši s prve stative gol uz pomoć dalje stative.

Ni nakon sedam odigranih utakmica nogometaši Zaragoze ne znaju za pobjedu. Četvrti poraz, a bilo je 2-1, doživjeli su kod Athletica na stadionu San Mames.

Ovosezonski prvenstveni prvijenac zabio je u 11. minuti Andoni Iraola na kojeg se, u 23, svojim četvrtim golom nadovezao najbolji klupski strijelac Fernando Llorente. Iako su od 53. minute, nakon isključenja Adama Pintera, igrali s igračem manje Zaragozini nogometaši stigli su ublažiti poraz preko Braulija duboko u sudijskoj nadoknadi utakmice (93.).

Primera, 7. kolo, nedjelja:

Athletic Bilbao - Zaragoza 2-1 (Iraola 11, Llorente 23 / Braulio 90+3) Sporting Gijon - Sevilla 2-0 (Sangoy 6, Castro 51) Deportivo - Osasuna 0-0 Levante - Real Sociedad 2-1 (Horno 59, Caicedo 65 / Sarpong 80)

Mallorca - Espanyol 0-1(Garcia 31-11m) Racing Santander - Almeria 1-0 (Munitis 32)

1.   Real Madrid 7 	  	5 	2 	0 	  	16-3 	+13 	  	17

2.   Barcelona  7 	  	5 	1 	1 	  	12-6 	+6 	  	16

3. Valencia 7 5 1 1 12-6 +6 16
  4.   Villarreal 6 	  	5 	0 	1 	  	12-4 	+8 	  	15

5.   Atletico Madrid 7 	  	4 	1 	2 	  	12-7 +5 	  	13

6.   Espanyol  7 	  	4 	0 	3 	  	6-9 	-3 	  	12

1.   Sevilla  7 	  	3 	2 	2 	  	10-8 	+2 	  	11

2.   Athletic Bilbao 7 	  	3 	1 	3 	  	11-10 	+1 	  	10