Tražili penale
9

Sporne situacije: Da li je Široki oštećen u Gabeli protiv GOŠK-a?

U 4. kolu BHT Premijer lige GOŠK je u Gabeli savladao Široki Brijeg rezultatom 2:1, ali tokom i nakon meča gosti su se žalili ne pojedine sudijske odluke smatrajući da su pogrešno donesene na njihovu štetu.

Naime, igrači GOŠK-a su u barem dva navrata igrali rukom u kaznenom prostoru, ali je sudija Dragan Petrović iz Banje Luke procijenio da to nije bilo dovoljno za penala.

Sporne situacije koje možete vidjeti na videozapisu zbile su se u 31. i 90. minuti susreta.

GOŠK je slavio pogocima Mišića iz 53. i Pehara iz 62. minute. Počasni pogodak za Široki Brijeg postigao je Wagner u finišu meča.

Trener Širokog Brijega Goran Sablić, prenosi zvanična Facebook stranica kluba, nakon meča je otvoreno pokazao nezadovoljstvo zbog suđenja navodeći da će "rado platiti i kaznu zbog toga".