Neobična situacija
140

Spiker u Ljubuškom neprofesionalnim potezom uvrijedio FK Sarajevo i sudije

Nogometaši Sarajeva plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u Ljubuškom savladali ekipu domaćeg trećeligaša Slogu rezultatom 4:2, a utakmicu je obilježio i neprofesionalan potez zvaničnog spikera.
Naime, nakon što je Guzina u 79. minuti postigao treći pogodak za Bordo tima i tako donio preokret, spiker se oglasio putem razglasa.

"Laknulo je i sudijama. Sarajevo vodi 3:2”, rekao je službeni spiker i tako neprofesionalnim potezom uvrijedio i sudije, ali i aktuelnog prvaka BiH.

Podsjetimo, Sarajevo je snažan otpor Ljubušaka, koji su dva puta vodili, slomilo tek u finišu susreta.

Golovima Buhača i Brkića uz pogodak Salčina s druge strane domaći su imali vodstvo od 2:1 na poluvremenu.

Ipak, ekipa Husrefa Musemića uspjela je u nastavku postići tri gola preko Dupovca, Guzine i Šišića i plasirati se u drugo kolo Kupa BiH.