La Liga
86

Spektakularni Messijev gol nije bio dovoljan Barceloni za trijumf u Las Palmasu

Nogometaši Las Palmasa i Barcelone podijelili su bodove na Gran Canariju u okviru 26. kola La Lige odigravši neriješeno 1:1.

Prvu priliku na utakmici propustio je Suarez već u osmoj minuti kada je pokušaj Urugvajca odlično odbranio Chichizola.

Sjajni argentinski golman je tri minuta kasnije lijepo odbranio udarac i sunarodnjaka Messija, ali spasa mu nije bilo u 21. minuti.

Messi je spektakularno izveo slobodnjak za vodstvo Barcelone i na odmor se otišlo s rezultatom 0:1.

Samo što se krenulo s centra Vermaelen je skrivio penal, kojeg preciznim šutem u gol i izjednačenje pretvara Calleri.

Najbolju priliku do kraja meča za novo vodstvo Barcelone propustio je ponovo Suarez, koji je iz blizine odbijenu loptu poslao pored gola pa je meč okončan rezultatom 1:1.

Barcelona je zadržala lidersku poziciju ispred madridskog Atletica od kojeg ima pet bodova više. Las Palmas je na 18. mjestu.