Ligue 1
7

Spektakularna utakmica u Nici: Marseille slavio nevjerovatnim preokretom

Nogometaši Marseillea pobijedili su na Allianz Rivieri u okviru 8. kola Ligue 1 ekipu Nice rezultatom 4:2, a na utakmici je viđeno sve ono što krasi najvažniju sporednu stvar na svijetu.

U paklenom prvom poluvremenu viđeno je čak pet golova. Balotelli je već u četvrtoj minuti doveo domaće u vodstvo, a u 16. je Seri udvostručio prednost Nice.

Ipak, deset minuta kasnije Ocampos smanjuje prednost, da bi Lees Melou postigao gol u svoju mrežu za izjednačenje.

Nevjerovatni preokret kompletira Ocampos minut prije odlaska na odmor.

Samo što se krenulo s centra u drugom poluvremenu Luiz Gustavo je postavio konačnih 2:4.

Mogla je Nica osam minuta prije kraja meča smanjiti prednost, ali Plea nije iskoristio penal.

Inače, Marseille je utakmicu okončao s deset igrača nakon što je direktni crveni karton dobio strijelac četvrtog gola Luiz Gustavo.

Marseille se petom pobjedom u sezoni probio na treće mjesto Ligue 1, dok je Nice na desetoj poziciji.