La Liga
24

Spektakularan seviljski derbi: Betis slavio u meču sa osam golova

Nogometaši Betisa pobijedili su na Ramon Sanchezu Pizjuan stadionu u okviru 18. kola La Lige ekipu Seville rezultatom 5:3.

Već u prvoj minuti Ruiz je na asistenciju Joaquina doveo goste u vodstvo, ali ubrzo je Ben Yedder iskoristio dodavanje Escudera i poravnao rezultat.

Feddal je u 21. minuti iskoristio još jednu asistenciju sjajnog Joaquina za novo vodstvo Betisa, ali prije odlaska na odmor Kjaer koristi dodavanje Vazqueza i ponovo donosi izjednačenje.

U samo dvije minute, od 63. do 65., Betis je riješio pitanje pobjednika. Prvo je Durmisi pogodio za 3:2, a vodstvo je na dva gola razlike napokon uvećao Leon.

Na 3:4 smanjio je Lenglet u 67. minuti, a u sudijskoj nadoknadi Tello je postavio konačnih 3:5.

Betis se s novom pobjedom probio na osmo mjesto La Lige, dok je Sevilla s novim trenerom Vincenzom Montellom ostala na petoj poziciji.