Bundesliga
70

Spektakularan preokret u Leverkusenu: Borussia savladala Bayer za prvo mjesto na tabeli

Nogometaši Borussije pobijedili su na BayAreni u okviru šestog kola Bundeslige ekipu Bayera rezultatom 4:2.

Milioneri su tako potvrdili veličanstvenu pobjedu od prije nekoliko dana kada su Nurnbergu utrpali sedam golova, dok je Bayer upropastio niz od dvije vezane pobjede protiv Fortune i Mainza.

Ipak, nije sve tako dobro izgledao po Borussiju nakon prvih 45 minuta u kojima su domaći bili za nijansu bolji protivnik, što su i krunisali s dva gola.

Prvo je Weiser na asistenciju Alarija doveo ekipu iz Leverkusena u vodstvo, a potom je Tah udvostručio prednost uoči odlaska na odmor.

Još bolja utakmica viđena je u nastavku s velikim brojem prilika s obje strane. Ipak, ovaj put su gosti pogađali, a domaći promašivali.

Larsen je prvo smanjio rezultat u 65. minuti, a vrlo brzo je Reus iskoristio dodavanje Sancha i izjednačio rezultat.

Potom se pred kraj meča ukazao Paco, koji je s dva pogotka donio Borussiji proekret i veliku pobjedu u Leverkusenu.

Borussia se s večerašnjom pobjedom probila na lidersku poziciju Bundeslige, dok je Bayer ostao na 12. mjestu.