Bundesliga
12

Spektakularan duel: Remi Hannovera i Bayera u meču s osam golova i dva preokreta

Nogometaši Hannovera i Bayera podijelili su bodove na HDI-Areni u okviru 17. kola Bundeslige odigravši neriješeno 4:4.

Već u 11. minuti Brandt je na asistenciju Bendera šokirao 33.000 domaćih navijača, koji su se ipak obradovali u narednom napadu budući da je Bebou iskoristio dodavanje Korba i poravnao rezultat.

Fullkrug je golom iz penala samo osam minuta kasnije donio preokret, a sjajnih 25 minuta utakmice zaokružio je Mehmedi i izjednačio na 2:2.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Klaus je ponovo doveo domaće u vodstvo i na odmor se otišlo s rezultatom 3:2.

Rezervista Bailey je već u drugoj minuti nastavka još jednom izjednačio rezultat, a u 67. minuti sjajni Jamajčanin je donio vodstvo ekipi iz Leverkusena.

Konačnih 4:4 postavio je Korb sedam minuta prije kraja meča.

Bayer je s novim bodom prestigao Leipzig i sada je na četvrtom mjestu Bundeslige, dok je Hannover ostao na 10. poziciji.