Postignuto sedam golova
60

Spektakl u saudijskoj ligi: Al-Nassr i Ronaldo slavili u duelu ekipa krcatih zvijezdama

Ronaldo slavi pogodak (Foto: Al-Nassr)
Nogometaši Al-Nassra pobijedili su na domaćem terenu u 7. kolu saudijske Premier lige ekipu Al-Alhija rezultatom 4:3, a utakmicu je očekivano obilježio Cristiano Ronaldo.

Portugalac je već u četvrtoj minuti utakmice pogodio nakon asistencije Manea, a četiri minute kasnije se i obrukao jer je s udaljenosti od svega tri metra pogodio stativu umjesto praznog gola.

Talisca je potom u 17. minuti udvostručio prednost na asistenciju Laportea, ali nakon pola sata igre Kessie je vratio goste u igru.

Sjajno raspoloženi Talisca u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postiže i treći pogodak za domaće.

U petoj minuti nastavka Mahrez iz penala ponovo vraća goste u igru, ali je slavlje trajalo svega dvije minute jer su ponovo Ronaldo i Talisca kreirali pogodak Al-Nassra. Konačnih 4:3 postavio je Al Brikan tri minute prije kraja meča.

Inače, bio je ovo i duel dvije ekipe krcate zvijezdama. Na jednoj strani su bili Ronaldo, Mane, Ostavio, Talisca, Brozović..., a na drugoj Firmino, Mahrez, Veiga, Saint-Maximin, Kessie...

Al-Nassr se nakon sedam odigranih kola nalazi na petom mjestu Premier lige, dok je Al-Ahli jednu poziciju ispod.