Liga nacija
21

Španija slavila nakon preokreta na gostovanju u Engleskoj

Nogometaši Španije slavili su u prvom kolu Lige nacija na gostovanju kod Engleske rezultatom 2:1.

Englezi su bolje otvorili susret i u 11. minuti su poveli kada je Rashford matirao De Geu na Shawovu asistenciju. No, radost navijača na Wembeyju trajala je samo dvije minute.

U 13. minuti Rodrigo je asistirao Saulu koji postiže prvijenac u dresu Furije za 1:1. Asistent kod prvog pogotka se i sam potom upisao u strijelce prije kraja prvog poluvremena. U 32. minuti Alcantara je bio asistent, a Rodrigo je pogodio za 2:1.

Englezi su pokušavali stići do izjednačenja, ali je De Gea u nekoliko navrata zaista sjajno intervenisao i donio svojoj selekciji tri boda.

U Ligi C Grčka je gostovala kod Estonije i zabilježila je minimalnu pobjedu rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je Fortounis u 14. minuti susreta.

Luksemburg je u Ligi D razbio Moldaviju rezultatom 4:0. Pogotke za domaću selekciju postigli su Maglet (34.), Thill (59.), Sinani (75.) i Martins (85.).