Šou furijinih igrača
3

Španija rezultatom 4:0 "rasturila" Bjelorusiju, hat-trick Pedra

Bjelorusija - Španija (Foto: AFP)
Aktuelni svjetski i evropski nogometni prvaci Španci upisali su u Bjelorusiji 24. uzastopnu pobjedu u kvalifikacijama za EP i SP. Slavila je ekipa Vincentea del Bosquea s 4-0 u sklopu 3. kola grupe I kvalifikacija za SP 2014. godine u Brazilu.

Iako je Bjelorusija poznata kao čvrsta ekipa koja teško pada pred svojim navijačima, Španija joj je svaku nadu u osvajanje bilo čega uništila nakon svega 20 minuta. Bio je to šou Barceloninih igrača.

U 12. je minuti Jordi Alba (Barcelona) doveo "furiju" u vodstvo, a asistirao mu je apsolutni junak večerašnjeg susreta - Pedro (Barcelona). Osam minuta kasnije Pedro je i sam bio strijelac, a asistent je bio je David Silva, jedini igrač koji nije iz Barcelone, a da je bio učesnik kod pogotka.

Rezultat 2-0 stajao je na semaforu sve do 69. minute kada je Pedro na asistenciju Xavija (Barcelona) zabio svoj drugi, a tri minute kasnije i svoj treći pogodak nakon proigravanja Cesca Fabregasa (Barcelona).

U grpui B Bugarska je, s obzirom na okolnosti, izborila veliki bod protiv Danske odigravši u Sofiji 1-1. Poveli su domaćini nakon svega sedam minuta igre preko Dmitara Rangelova, ali je 20 minuta kasnije Ivan Bandalovski zaradio crveni karton i ostavio svoju reprezentaciju na cjedilu.

Danska je stigla do izjednačenja u 40. minuti preko Nicklasa Bendtnera, ali do punog plijena, uprkos velikoj dominaciji, nije mogla.

Recimo i da su u grupi H Moldavija i Ukrajina odigrale jednu nezanimljivu utakmicu bez pogodaka.

Kvalifikacije za SP 2014. godine:

Grupa B:

Armenija - Italija 1-3 (Mitarjan 28 / Pirlo 11-11m, De Rossi 64, Osvaldo 82)

Češka - Malta 3-1 (Gebre Selassie 34, Pekhart 52, Rezek 67 / Briffa 38)

Bugarska - Danska 1-1 (Rangelov 7 / Bendtner 40)

Redoslijed: 1. Italija 7 (3 utakmice), 2. Bugarska 5, 3. Češka 4 (-1), 4. Armenija 3, 5. Danska 2 (-1), 6. Malta 0

Grupa H

Engleska - San Marino (kasnije)

Moldavija - Ukrajina 0-0

Grupa I

Finska - Gruzija 1-1 (Hämäläinen 63 / Kashia 56)

Bjelorusija - Španija 0-4 (Jordi Alba 12, Pedro 20, 69, 72)

Redoslijed: 1. Španija 6 (2 utakmice) 2. Francuska 6, 3. Gruzija 4 (+1), 4. Finska 1, 5. Bjelorusija 0 (+1)