0

Španija drugi finalist

Sarajevo-x.com
U posljednoj polufinalnoj utakmici na Euru 2008 nogometna reprezentacija Španije je zasluženo savladala selekciju Rusije rezultatom 3:0.

Španija je tokom cijelog susreta imala bolji igru. O nadmoći Španije najbolje govori podatak da su Rusi uputili samo jedan udarac u okvir gola i to dvije minute prije kraja susreta. Nakon odlične predstave Rusije protiv Holandije u četvrtfinalu, svi su večeras očekivali puno bolju igru ruskih reprezentativaca. No, Španci su uspjeli u potpunosti deklasirati Ruse s tri pogotka.

Za Španiju su poentirali redom, prvo Xavi Herndandez u 50. minuti, zatim Guiza, koji je ušao kao zamjena za Torresa, u 73. minuti, a gol za konačan rezultat 3:0 postigao je Silva u 82. minuti.

U finalu Evropskog prvenstva Španija će se sastati sa Njemčkom, koja je u polufinalu bila bolja od Turske. Finalni susret se igra u Beču, u nedjelju u 20:45.