Kvalifikacije za SP
0

Španija bolja i od Turske

Sarajevo-x.com
Nogometaši Španija, aktualni evropski prvaci, pobijedili su u Istanbulu Tursku 2-1, u sklopu skupine 5 evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Ovim je Španija dobila i šestu utakmicu u isto toliko nastupa tokom kvalifikacija, te im je ovo 11 pobjeda zaredom.

Uz to, nakon Istanbula je ovo 31 utakmica Španija kako nije poražena. Posljednji su Špance uspjeli pobijediti (1-0) Rumunji 15. novembra 2006. godine, i to kao gosti, u prijateljskoj utakmici. Italija je, pak, zadnja reprezentacija koja je uspjela izvući barem remi protiv Španije. Oni su u četvrtfinalu Evropskog prvenstva odigrali i nakon 120 minuta 0-0, ali su bili slabiji nakon izvođenja jedanaesteraca.

Španija je bolje počela utakmicu, te je domaći golman Volkan odlično intervenisao dva puta u prvih 20 minuta. S druge strane je, pak, uzvratio Semih Senturk i to konkrentije. Nakon akcije Arde Turana i Tuncaya Sanlija domaćin je pogotkom Senturka poveo.

Vodstvo Turske je stajalo sve do 63. minute, kada je Fernando Torres srušen u šesnaestercu, a Xabi Alonso je bio uspješan pri udarcu s bijele tačke.

Tokom nastavka su obje reprezentacije imale svoje prilike, ali je posljednju riječ imao evropski prvak. Rieira je najbolje reagirao nakon udarca Güize kojeg je kratko odbio domaći golman.