Serie A
37

SPAL herojskom igrom protiv Juventusa osvojio vrijedan bod

Ekipa Juventusa remizirala je u meču 29. kola talijanske Serije A na gostovanju kod SPAL-a, a konačni rezultat glasio je 0:0.

Stara dama je tokom čitavog duela bila bolji protivnik i tražila je tri boda, međutim domaći igrači odigrali su zaista herojskih 90 minuta i nošeni velikom podrškom s tribina stigli su do jednog boda.

Ovim remijem, Juventus je ostao na prvom mjestu Serije A sa pet bodova više od drugoplasiranog Napolija, ali i utakmicom više, a ovakav rezutlat sigurno će najviše obradovati trenera Naplitanaca koji je nedavno izjavio da Juventus ima sve stvari u svojim rukama.

Ukoliko Napoli savlada Genovu u nedjelju, onda će biti dva boda iza Juventusa, a do kraja prvenstva očekuje ih i gostovanje na Juve Areni gdje će titula prvaka vjerovatno biti odlučena.

S druge strane, SPAL je ostao na 17. poziciji sa jednim bodom više od Crotonea koji ima dvije utakmice manje.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić na terenu je proveo svih 90 minuta, a u samom finišu dobio je i žuti karton.