0

SP 2006: Španija - Tunis 3:1

FENA
Nogometna reprezentacija Španije ostvarila je drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj. U susretu drugog kola H-grupe SP-a Španija je večeras u Stuttgartu savladala reprezentaciju Tunisa sa 3:1 (0:1).

Prvi u vodstvo došli su Tunižani u 12. minuti golom Mnarija. Španija je izjednačila u 71. minuti preko Raula, a pobjedu Špancima donio je Torres u 76. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Torres u 90. minuti iz penala.

Ovom pobjedom Španci su osigurali plasman u osminu finala.

Sastavi: Španija: Casillas, Ramos, Puyol, Ibanez, Pernia, Alonso, Senna (od 46. Raul), Hernadez, Luis Garcia (od 46. Fabregas), Villa (od 56. Joaquin), Torres.

Tunis: Boumnijel, Trabelsi, Haggui, Jaidi, Ayari (od 57. Ghodhbane), Mnari, Bouazizi (od 57. Yahia), Chedli (od 80. Gmamdia), Namouchi, Nafti, Jaziri.