SP 2006: Italijani u zadnjim sekundama iz penala do četvrtfinala

26.6.2006. u 19:15
0
0
0
Nogometna reprezentacija Italije plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Njemačkoj. U susretu osmine finala SP-a Italija je u Kaiserslauternu savladala Australiju sa 1:0 (0:0). Gol odluke postigao je Francesko Totti u 90. minuti iz penala.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Susret je pred 46.000 gledalaca sudio Španac Luis Medina Cantalejo.

Italija je pobjedom nad Australijom postala peta reprezentacija koja je ostvarila plasman među osam najboljih ekipa u Njemačkoj. Italijani su do pobjede došli s igračem manje, a gol odluke postigao je Francesko Totti u posljednjim sekundama meča. U trećoj minuti sudijske nadoknade Neill je u svom šesnaestercu oborio Grossa, sudija je pokazao na 11 metara, odakle je kapiten Rome pogodio gol i odveo svoju reprezentaciju u četvrtfinale.

Sastavi:
Italija: Buffon, Zambrotta, Cannavaro, Materazzi, Grosso, Perrotta, Pirlo, Del Piero (od 75. Totti), Gattuso, Gilardino (od 46. Iaquinta), Toni (od 56. Barzagli).

Australija: Schwarzer, Neill, Moore, Chipperfield, Culina, Grella, Sterjovski, Cahill, Bresciano, Viduka, Wilkshire.

Italija će u četvrtfinalu igrati s pobjednikom večerašnjeg meča između Švicarske i Ukrajine.