0

SP 2006: Italijani u zadnjim sekundama iz penala do četvrtfinala

FENA
Nogometna reprezentacija Italije plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Njemačkoj. U susretu osmine finala SP-a Italija je u Kaiserslauternu savladala Australiju sa 1:0 (0:0). Gol odluke postigao je Francesko Totti u 90. minuti iz penala.

Susret je pred 46.000 gledalaca sudio Španac Luis Medina Cantalejo.

Italija je pobjedom nad Australijom postala peta reprezentacija koja je ostvarila plasman među osam najboljih ekipa u Njemačkoj. Italijani su do pobjede došli s igračem manje, a gol odluke postigao je Francesko Totti u posljednjim sekundama meča. U trećoj minuti sudijske nadoknade Neill je u svom šesnaestercu oborio Grossa, sudija je pokazao na 11 metara, odakle je kapiten Rome pogodio gol i odveo svoju reprezentaciju u četvrtfinale.

Sastavi: Italija: Buffon, Zambrotta, Cannavaro, Materazzi, Grosso, Perrotta, Pirlo, Del Piero (od 75. Totti), Gattuso, Gilardino (od 46. Iaquinta), Toni (od 56. Barzagli).

Australija: Schwarzer, Neill, Moore, Chipperfield, Culina, Grella, Sterjovski, Cahill, Bresciano, Viduka, Wilkshire.

Italija će u četvrtfinalu igrati s pobjednikom večerašnjeg meča između Švicarske i Ukrajine.