0

SP 2006: Iran - Angola 1:1

FENA
U susretu trećeg kola D-grupe Svjetskog nogometnog prvenstva u Leipzigu su nogometaši Irana i Angole igrali neriješeno 1:1 (0:0).

Pred 38.000 gledatelja na Zentral stadionu sudio je Allan Shield iz Australije.

Angola je povela u 60. minuti golom Flavia, a izjednačio je Bakhtiarizadeh u 75. minuti.

Iran je tako izbjegao treći poraz na SP-u, a Angola ipak nije pobijedila, no iz Njemačke odlazi ponosna jer je dvije utakmice odigrali neriješeno, a od Portugala izgubila samo 1:0.

Angola je čak u jednoj kombinaciji mogla i u osminu finala, a u 60. minuti se ta kombinacija i nije činila nemogućom. Meksiko je gubio 2:1, a Afrikanci su poveli nakon što je prodor Figueireda po desnom boku neodbranjivim udarcem glavom okončao Flavio. Bio je to prvi gol Angole na SP-u, no više od toga igrači ove reprezentacije nisu mogli.

U 75. minuti nakon udarca iz ugla Sohrab Bakhtiarizadeh je glavom postigao gol za konačnih 1:1.