0

SP 2006: Engleska - Švedska 2:2

FENA
Nogometne reprezentacije Engleske i Švedske su u susretu trećeg kola B-grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj večeras u Kelnu odigrale neriješeno 2:2 (1:0).

Englezi su došli u vodstvo u 34. minuti golom Joe Colea. Švedska je izjednačila preko Allbacka u 51. minuti, a novu prednost Engleskoj donio je Gerard pet minuta prije kraja susreta. Konačnih 2:2 postavio je Larsson u 90. minuti.

Neriješenim rezultatom obje reprezentacije izborile su dalji plasman. Engleska je prva i u osmini finala igrat će s Ekvadorom, dok će Šveđani plasman u četvrtfinale tražiti u meču protiv Njemačke.

Sastavi: Engleska: Robinson, Carragher, Ferdinand (od 56. Campbell), Terry, A. Cole, Beckham, Hargreaves, Lampard, J. Cole, Rooney (od 69. Gerrard), Owen (od 4. Crouch).

Švedska: Isaksson, Alexandersson, Lučić, Mellberg, Edman, Jonson (od 54. Wilhelmsson), Linderoth (od 90. Andersson), Kallstrom, Ljungberg, Allback (od 74. Elmander), Larsson.