0

SP 2006: Argentina i Portugal pobjednici grupa C i D

FENA
Na Svjetskom prvenstvu u fudbalu u Njemačkoj u srijedu uvečer, Argentina i Holandija su igrale neriješeno 0-0 čime je latinoamerička reprezentacija osvojila prvo mjesto u grupi C, javio je BBC.

Argentina će u osmini finala igrati protiv Meksika u subotu 24. jula. Holanđani će kao drugoplasirani u grupi u osmini finala igrati protiv pobjednika grupe D Portugala, koji je u srijedu pobijedio Meksiko 2-1.

U grupi D Angola i Iran su igrali neriješeno 1-1.

Također u četvrtak, reprezentacija Srbije i Crne Gore izgubila je u posljednjem meču na prvenstvu od Obale Slonovače 2-3, nakon što je poslije prvih 20 minuta igre vodila s dva gola prednosti. Strijelci za "Plave" bili su Žigić i Ilić.

Ostali do sada poznati parovi osmine finala su Engleska-Ekvador i Njemačka-Švedska.