Premiership
24

Southampton u sjajnom meču srušio Arsenal, Chelsea slavio u Brightonu

Nogometaši Southamptona pobijedili su na St. Mary'su u okviru 17. kola Premiershipa ekipu Arsenala rezultatom 3:2.

Southampton je tako najavio izlazak iz krize nakon dva vezana poraza od Cardiffa i Tottenhama, dok Arsenal nije uspio potvrditi pobjedu iz prošlog kola ostvarenu protiv Huddersfielda.

Domaći su u vodstvo došli u 20. minuti kada je Ings pogodio na asistenciju Targetta, ali samo osam minuta kasnije izjednačio je Mkhitaryan na asistenciju Monreala.

Ipak, minut prije odlaska na odmor sjajni Ings je ponovo doveo Southampton u vodstvo, ovaj put na asistenciju Redmonda. Ujedno je 2:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Arsenal je već u osmoj minuti nastavka ponovo izjednačio, a opet je strijelac bio odlični Mkhitaryan.

Topnici su krenuli po preokret, ali pet minuta prije kraja meča uslijedio je hladan tuš budući da je Austin pogodio za konačnih 3:2.

Chelsea je rezultatom 2:1 slavio u Brightonu i tako potvrdio pobjedu nad Manchester Cityjem iz prošlog kola.

Pedro je 17. minuti doveo goste u vodstvo na asistenciju Hazarda, a onda se raspoloženi Belgijanac u 33. minuti i sam upisao u strijelce iskoristivši dodavanje Williana.

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 0:2, a domaći su uspjeli u nastavku postići samo jedan pogodak preko Marcha, što nije bilo dovoljno za izbjegavanje poraza.