6

Southampton slavio u gostima protiv Bournemoutha

U 17. kolu Premiershipa Southamtpon je u gostima rezultatom 3:1 slavio protiv Bournemoutha.

Southampton je upisao treću pobjedu u posljednjih pet ligaških utakmica u kojima je upisao i jedan poraz, dok je ovo treći poraz u posljednjih pet utakmica u Premiershipu za Borunemouth,

Domaćin je odlično otvorio meč. Nakon ubacivanja Wilsherea glavom je pogodio Ake što je njegov treći gol u posljednjih šest ligaških utakmica. Samo osam minuta kasnije Bertrand pogađa donosi izjendačenje, a do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Tri minute igre u drugom dijelu bilo je dovoljno za Southampton da dođe do preokreta, a strijelac je bio Rodriguez nakon asistencije Davisa. Isti igrač je u 85. minuti sjajnim udarcem iz voleja sa vrha šesnaesterca potvrdio pobjedu gostiju i postavio konačnih 3:1.

Southamtpon u narednom kolu dočekuje Tottenham, dok će Bournemouth gostovati lideru tabele Chesleaju koji ima niz od 11 uzastopnih ligaških pobjeda.