Premiership
16

Southampton savladao Swansea u gostima, Velšane samo čudo može spasiti od ispadanja

Večeras je u Velsu odigran susret direktnih konkurenata u borbi za opstanak između Swanseaja i Southamptona, a domaći navijači su razočarani napustili stadion Liberty.

U veoma tvrdom susretu slavili su gosti minimalnim rezultatom 1:0 i na taj način su došli na korak od sačuvanja mjesta u eliti naredne sezone, dok će Swansea samo čudo spasiti od ispadanja u niži rang takmičenja.

Pogodak odluke viđen je u 73. minuti. Tadić je izveo korner, a u velikoj gužvi u petercu domaće ekipe najbolje se snašao rezervista Gabbiadini i poslao je loptu u gol za 1:0. Italijan je u igru ušao samo tri minute ranije.

Swansea se sada uz pobjedu u posljednjem kolu nad Stokeom (nedjelja) mora nadati porazima Huddersfielda u preostale dvije utakmice protiv Chelseaja (sutra) i Arsenala (nedjelja).

WBA je večerašnjim rezultatom i definitivno ispao iz lige.