Kup Turske
20

Šokantan preokret: Kasimpasa savladala Konyaspor, Bajić i Hadžiahmetović strijelci

Nogometaši Kasimpase pobijedili su u prvoj utakmici polufinala Kupa Turske ekipu Konyaspora rezultatom 3:2.

Goste je u vodstvo u 17. minuti doveo mladi reprezentativac BiH Amir Hadžiahmetović, a njegov stariji kolega Riad Bajić udvostručio je prednost u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Ipak, pravi šok za Konyaspor uslijedio je u posljednjim trenucima meča.

Prvo je Pavelka u 82. minuti smanjio na 1:2, tri minute kasnije Buyuk je izjednačio, a već u sljedećem napadu Edouk je donio veliko slavlje domaćim navijačima.

Treba istaći da je strijelac drugog gola Buyuk morao ranije pod tuš jer je dvije minute prije kraja meča dobio drugi žuti karton.

Osim Hadžiahmetovića i Bajića u redovima poražene ekipe cijelu utakmicu odigrao je i Deni Milošević.