Ligue 1
17

Šok za Kneževe: Nice razbila Monaco u komšijskom derbiju

Nogometaši Nice pobijedili su na Allianz Rivieri u okviru 5. kola Ligue 1 ekipu Monaca rezultatom 4:0.

Goste kao da odlasci u prethodnim kolima nisu ni najmanje naškodili, dok Nice nije nalikovala na ekipu koja je prošle sezone zauzela treće mjesto u ligi pa je Monaco bio ogromni favorit u komšijskom derbiju.

Ipak, današnja utakmica je još jednom pokazala da su iznenađenja uvijek moguća.

Već u šestoj minuti Balotelli je iz penala doveo domaće u vodstvo, a malo kasnije Plea je udvostručio prednost na asistenciju Saint-Maximina.

Danas sjajni Balotelli je pola sata prije kraja iskoristio dodavanje Souqueta i uvećao prednost, dok je konačnih 4:0 postavio Ganago pet minuta prije kraja meča.

Monaco je uprkos porazu ostao drugoplasirana ekipa Ligue 1, dok se Nice probila na osmo mjesto.