Kup Kralja
24

Šok za Barcelonu na Ibizi: Španski niželigaš u devetoj minuti stigao u vodstvo

Španski niželigaš UD Ibiza-Eivissa u devetoj minuti meča 1/16 finala Kupa Španije stigao je u vodstvo protiv Barcelone rezultatom 1:0 što je kod domaćih navijača na Estadi Municipal de Can Misses stadionu na Ibizi izazvalo veliko slavlje.

Ovaj španski niželigaš apsolutni je autsajder u meču protiv Barcelone, ali su bez obzira na to hrabro krenuli od prve minute i iz faktički prvog ozbiljnog napada stigli u vodstvo.

Igrala se deveta minuta kada je po lijevoj strani prodor napravio Perez Mateo, a njegovu povratnu loptu u pogodak je pretvorio Cabelle za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

[TWITTER]1220047137150468096[/TWITTER]

Ubrzo nakon toga domaći tim je postigao još jedan pogodak, ali ga je sudija poništio zbog ranijeg prekršaja.

Barcelona ovaj susret igra bez Lionela Messija koji nije doputovao s ekipom.