La Liga
5

Sociedad i Espanyol podijelili bodove na Anoeti

U 9. kolu La lige Real Sociedad je na svom stadionu Anoeta remizirao protiv Espanyola (1:1).

Real Sociedad je u meč ušao s nizom od dvije utakmice bez poraza, ali je već u devetoj minuti gubio s 1:0. Strijelac za goste bio je Baptistao koji sada ima učinak od tri gola i dvije asistencije u posljednjih osam ligaških utakmica za svoj tim.

Ipak, domaćin je uspio i ovaj put ostati neporažen, a do boda je stigao zahvaljujući pogotku Illarramendija u 69. minuti meča kada je postavljeno konačnih 1:1. Illarramendi je u sudijskoj nadoknadi meča dobio drugi žuti karton i morao je nešto ranije napustiti teren.

Sociedad sada ima niz od 10 uzastopnih ligaških utakmica na domaćem terenu u kojima je postizao barem jedan gol što je najbolji niz od 2013. godine kada je tim iz San Sebastiana povezao 14 takvih mečeva.

Ovaj bod zadržao je Sociedad na devetom mjestu s 14 bodova, dok je Espanyol napredovao za jednu poziciju i sada je 13. s ukupno 10 osvojenih bodova.