Sjajna forma
151

Smail Prevljak postigao nova dva pogotka u gostujućoj pobjedi Salzburga

Smail Prevljak
Povremeni bh. reprezentativac Smail Prevljak postigao je dva pogotka u pobjedi Salzburga na gostovanju kod Altacha u meču 5. kola autrijske Tipico Bundeslige rezultatom 3:1.

Gosti su u vodstvo stigli već u 4. minuti kada Prevljak koristi asistenciju Dake i pogađa za 1:0, ali već u desetoj minuti domaći tim je preko Fischera stigao do poravnanja.

Ipak, primljeni pogodak nije puno utjecao na ekipu Salzburga, pa su već u 21. minuti stigli u novo vodstvo, a strijelac je opet bio sjajni Prevljak. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a onda u 58. minuti Dobaras pogađa za 2:2.

Salzburg je nakon toga bacio sve karte u napad, gostujući igrači na sve načine pokušavali su doći do pobjede, a u tome su uspjeli u 83. minuti kada Schlager pogađa za 3:2 i donosi važnu pobjedu svojoj ekipi.

Nakon pet odigranih utakmica, Salzburg ima svih pet pobjeda i maksimalnih 15 bodova, a s dva današnja pogotka, Prevljak je stigao do brojke od četiri gola u sezoni.