Kvalifikacije za SP
15

Slovenija nakon pobjede protiv Hrvatske razočarala u Rusiji, trijumf Crne Gore u Podgorici

Nogometaši Rusije pobijedili su Sloveniju u Sočiju rezultatom 2:1 u meču 2. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine rezultatom 2:1, dok je u istom terminu Crna Gora u Podgorici bila bolja od Gibraltara sa 4:1.

Slovenija je tako pokvarila utisak s početka kvalifikacija kada je na svom terenu minimalnim rezultatom 1:0 bila bolja od Hrvatske, a Rusi su već nakon 35 minuta uspjeli postići dva gola i imati veliku prednost.

Prvo je Dzyuba pogodio u 26. minuti, devet minuta nakon toga postigao je drugi gol, a Slovenci su se vratili u meč u 36. minuti kada je Iličić lijepo pogodio za 2:1. Do kraja susreta rezultat se nije promijenio.

U istom terminu u Podgorici je odigrana utakmica između Crne Gore i Gibraltara, a na kraju je pobjedu upisala domaća selekcija. Prvo je Beqiraj pogodio za 1:0, gosti su se šokantno uspjeli vratiti u meč golom Stychea s bijele tačke u 30. minuti, no već u 43. Simić je pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu pobjedu Crnogorcima osigurali su Tomašević i Jovetić.