Prva liga FBiH
18

Sloga, Olimpik i Zvijezda remizirali, Travnik slavio protiv TOŠK-a

U terminu od 13:30 odigrano je svih osam utakmica 14. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a tri vodeće ekipe Zvijezda, Sloga i Olimpik odigrali su mečeve bez pobjednika.

U derbiju kola Velež je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Zvijezde. Gosti su u vodstvo stigli u 75. minuti kada Guzina pogađa za 0:1, da bi konačnih 1:1 postavio Brandao deset minuta nakon toga.

Olimpik je u gostima remizirao protiv Iskre, iako su gosti iz Sarajeva imali prednost od 0:1. Strijelac pogotka bio je Pršeš u 30. minuti susreta, a domaći su do jednog boda stigli u 60. minuti kada Čakar postiže gol za 1:1.

Rezultat 1:1 bio je i u Konjicu u meču između Igmana i Sloge. Domaća ekipa u vodstvo je stigla u 25. minuti preko Džafića, da bi u posljednjim sekundama meča jedan bod gostima iz Siminog Hana donio Ivan Kostić.

Svi rezultati:

Iskra - Olimpik 1:1 Igman - Sloga 1:1

Veleža - Zvijezda 1:1 Bosna - Bratstvo 5:2 Slaven - Orašje 2:0 Rudar - Jedinstvo 4:0 Travnik - TOŠK 1:0 Čapljina - Metalleghe 3:2