Prva liga FBiH
52

Sloga nakon velikog preokreta na korak do Premijer lige BiH, Olimpik siguran protiv Iskre

(Foto: H. M./Klix.ba)
Nogometaši Sloge iz Siminog Hana stigli su na korak do Premijer lige BiH nakon što su danas u pretposljednjem kolu Prve lige FBiH nakon velikog preokreta pobijedili Igman iz Konjica rezultatom 5:2.

Nije sve tako dobro krenulo po lidera na tabeli budući da je Drljević već u 8. minuti doveo goste u vodstvo. Potpuni šok za domaće uslijedio je u 25. minuti kada je Džafić udvostručio prednost Igmana.

Važan gol za Slogu u prvom poluvremenu postiže Kojić u 31. minuti i na odmor se otišlo s rezultatom 1:2. Ipak, u nastavku utakmice za samo pet minuta Sloga preokreće rezultat i stiže do sigurne prednosti.

Prvo je Kojić izjednačio u 56. minuti, a onda je ubrzo upotpunio svoj hat-trick za vodstvo Sloge. Pola sata prije kraja meča Stokić je bio precizan sa 11 metara, a Kostić je postavio konačnih 5:2

Drugoplasirani Olimpik je ostvario sigurnu pobjedu protiv Iskre. Alešević je doveo Vukove u vodstvo u 27. minuti, a u 55. Osmanković je iz penala udvostručio prendnost. Kovač je u 78. minuti uvećao prednost, a konačnih 3:1 postavio je Zukanović.

Sloga kolo prije kraja ima i dalje dva boda prednosti u odnosu na Olimpik. Ekipa iz Siminog Hana u posljednjem kolu gostuje Slavenu u Živinicama, dok Olimpik ide na megdan Rudaru u Kakanj.

Rezultati 29. kola:

ORAŠJE: Orašje - Slaven 2:2 TEŠANJ: Tošk - Travnik 1:0 GRAČANICA: Bratstvo - Bosna 3:2 SARAJEVO: Olimpik - Iskra 3:1 BIHAĆ: Jedinstvo - Rudar 0:1 GRADAČAC: Zvijezda - Velež 2:1 JAJCE: Metalleghe BSI - Čapljina 1:2 SIMIN HAN: Sloga - Igman 5:2

1. Sloga 29 20 3 6 58:22 63
  2. Olimpik 29 18 7 4 42:17 61
  3. Velež 29 14 10 5 47:23 52
  4. Zvijezda 29 14 7 8 36:22 49
  5. Bratstvo 29 14 3 12 49:41 45
  6. Orašje 29 13 5 11 43:35 44
  7. Metalleghe BSI 29 12 8 10 40:39 41
  8. Rudar 29 12 3 14 34:32 39