Liga za opstanak
24

Sloboda rutinski savladala Vitez, Borac bolji od Mladosti

(Foto: D. Z./Klix.ba)
Danas su odigrane dvije utakmice 7. kola Lige za opstanak u kojem su pobjede zabilježile domaće ekipe.

Sloboda je dočekala Vitez i opravdala je ulogu favorita slavivši rezultatom 2:0. Pogotke za tuzlanski tim postigli su Smajić u 14. i Bekić u 52. minuti susreta.

Borac je u Banjoj Luci dočekao Mladost i trijumfovao je rezultatom 4:2. Kunić je doveo domaću ekipu u vodstvo u 16. minuti, ali je Pandža u 45. pogodio za 1:1.

U 46. minuti Kunić je ponovo doveo Borac u vodstvo, a Lazić je u 61. minuti ponovo donio poravnanje gostima. Napadi Borca su se isplatili u 73. kada je Danilović pogodio za 3:2, a konačnih 4:2 postavio je Kunić svojim trećim pogotkom na meču u 79. minuti.

Ovom pobjedom Borac je stigao nadomak opstanka u bh. eliti. Ukoliko Čelik sutra ne savlada GOŠK u Gabeli, Banjalučani će obezbijediti nastup u Premijer ligi BiH i naredne sezone.