Premijer liga BiH
51

Sloboda pobijedila GOŠK za proboj ka vrhu tabele, Husejinović postigao sjajan pogodak

(Foto: D. Z./Klix.ba)
Nogometaši Slobode pobijedili su na Tušnju u okviru 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu GOŠK-a rezultatom 2:0.

Tuzlaci su tako potvrdili pobjedu nad Čelikom u prošlom kolu, dok je GOŠK upisao i treći vezani poraz.

Već u drugoj minuti meča domaći su imali veliku priliku kada je Kozić sjajno odbranio udarac Ignjatovića, ali se potom ništa uzbudljivo nije dešavalo na Tušnju.

I kada su svi mislili da Sloboda tradicionalno neće postići gol u prvom poluvremenu, Husejinović je u posljednjoj minuti postigao sprektakularan gol iz slobodnog udarca sa 25 metara.

Domaći su i u nastavku bili aktivniji, a nakon propuštene prilike Ćivića, Beganović je u 63. minuti naletio na odbijenu loptu, pospremio je u mrežu i udvostručio prednost Slobode.

Do kraja meča vrijedi izdvojiti i priliku Hadžanovića, ali promjene rezultata nije bilo.

Sloboda je s večerašnjom pobjedom prestigla Široki Brijeg i trenutno je četvrtoplasirana ekipa Premijer lige BiH, dok je GOŠK ostao na pretposljednjem mjestu.