21

Sloboda eurogolom Mehidića savladala Olimpic i produžila nadu u osvajanje duple krune

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Fudbaleri Slobode zabilježili su veoma vanu pobjedu nad Olimpicom u Sarajevu sa minimalnih 1:0.

Tuzlaci su igrali u sastavu Pirić, Kostić, Efendić, Krpić, Ivetić, Sarić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Ahmetović i Veselinović, dok je domaća ekipa igrala u sastavu Bandović, Milović, Radović, Vukomanović, Regoje, Muharemović, Hadžić, Hebibović, Karić, Anđušić i Handžić.

Olimpic je dominirao tokom većeg dijela prvog poluvremena, a najbolju priliku za Vukove na utakmici je imao Hebibović, koji je u 34. minuti izašao sam na Pirića, no golman Slobode sjajno brani.

Sloboda je imala veliku šansu u 37. minuti, kada Veselinović u jednom napadu pogađa najprije stativu, pa potom i prečku.

Kazna je stigla u 40. minuti, kada Mehidić veoma jakim udarcem pogađa sami lijevi gornji ugao Bandovićevog gola za, ispostavit će se, konačnih 0:1.

U drugom poluvremenu tuzlanski tim je uspio sačuvati prednost i na taj način očuvati velike šanse za osvajanje duple krune.