0

Slavija poražena od Košica 0:2

Sarajevo-x.com
Fudbaleri Slavije nisu uspjeli ponoviti veliki podvig od prije sedam dana kada su ubjedljivo savladali danskog predstavnika Aalborg.

U trećem pretkolu Evropske lige ekipa Slavije izgubila je od slovačkog predstavnika Košica rezultatom 0:2.

Pred oko svega 3.000 gledalaca na najvećem bh. stadionu pobjedu slovačkoj ekipi donijeli su Jan Novak pogotkom u 11. minuti te Skutka pogotkom iz 60. minute meča.

Košice su tokom cijelog susreta bile daleko bolji protivnik i osim dva gola stvorili su mnogobrojne prilike koje nisu uspjeli iskoristiti. Čini se da su Slovaci došli sa jasnim ciljem koji su uspjeli ostvariti. Kontrolisali su susret stvarajući šanse i ne dozvoljavajući domaćinima da opasnije zaprijete njihovom golu.

Nadamo se da će Slavija u revanšu odigrati bolju utakmicu te uspjeti anulirati prednost Slovaka iz prvog susreta.

Za Slaviju su nastupili: Lučić, Lackanović (Benović), Regoje, Simić, Radonja (Radovanović), Arsenijević, Šćepanović, Šešlija (Nikolić), Đermanović, Kutalia, Stanković.

Za Košice su igrali: Schreng, Kiss, Kaminsky, Kuzma, Dobias, Milinković (Karas), Cicman, Viazanko, Novak, Basista, Skutka (Janič).

Revanš susret na rasporedu je 6. augusta u Košicama.