69

Slavija nanijela treći poraz Sarajevu u ovoj sezoni

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Slavija je kao domaćin pobijedila FK Sarajevo rezultatom 1:0 u Istočnom Sarajevu golom Darka Spalevića.

Spalević je zatresao mrežu Bordo tima pred sam kraj prvog poluvremena nakon asistencije Markovića. Ispostavit će se da je ovaj gol bio dovoljan za veoma vrijednu pobjedu Slavije u nastavku prvenstva.

S druge strane, Bordo timu nije pomoglo ni sjajno navijanje Hordi zla koji su tokom cijelog susreta podržavali svoj tim.

Sarajevo je u 13. minuti moglo povesti preko Okića, ali je igrač tima sa Koševa pogodio prečku. Pokušali su izabranici Dženana Uščuplića matirati golmana Slavije uglavenom preko Benke, ali hrvatski internacionalac nije uspijevao zatresti mrežu domaćeg golmana.

Desetak minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno da strijelac gola Spalević zaradi drugi žuti karton i isključenje.

U nastavku susreta, Bordo tim nije uspio iskoristiti igrača više na terenu te je susret u Istočnom Sarajevu završen minimalnom pobjedom Slavije.