Premijer liga BiH
0

Slavija minimalno slavila protiv Širokog Brijega

Sarajevo-x.com
Slavija je danas slavila protiv Širokog Brijega sa minimalnih 1:0, golom Kokota u 47. minuti susreta, u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U prvoj od dvije današnje utakmice Premijer lige BiH, Slavija je nastavila jučerašnji trend pobjeda domaćih ekipa, savladavši gostujuću ekipu Širokog Brijega sa 1:0.

Nakon prvog poluvremena u kojem su mreže mirovale, drugo poluvrijeme je nakon samo dvije minute donijelo gol domaćinima. U nastavku susreta će se pokazati da je to bilo dovoljno za pobjedu.

Igrači Slavije su dobro istrčali kontra-napad, koji su realizovali preko Kokota.

Ovom pobjedom Slavija je "skočila" na šesto mjesto sa 19 bodova, dok je Široki Brijeg s istim brojem bodova ostao četvrti.

Rezultati:

subota: Čelik - Drina 1:0

Sloboda - Velež 1:0 Sarajevo - Leotar 3:0 Budućnost - Travnik 3:1 Rudar - Olimpic 3:1 Borac - Zvijezda 1:0

nedjelja: Slavija - Široki Brijeg 1:0

1. Borac 12 8 3 1 17:5 27
  2. Sarajevo 12 7 3 2 17:7 24
  3. Željezničar 11 6 1 4 21:11 19
  4. Široki Brijeg 12 6 1 5 24:17 19
  5. Rudar 12 5 4 3 14:13 19
  6. Slavija 12 6 1 5 19:19 19
  7. Travnik 12 6 0 6 21:17 18