133

Slavia pregazila Viktoriju Plzen, novi gol Mešanovića

U posljednjem, 30. kolu češke Synot lige Slavia Prag je na domaćem terenu deklasirala prvaka Češke Viktoriju Plzen (5:0).

Plzen je prije tri kola osigurao svoju četvrtu titulu prvaka Češke i ovim porazom od Slavije, povezao je tri vezana poraza nakon ovjere titule.

Slavia je ovom pobjedom sezonu završila na petom mjestu i sa nizom od osam vezanih utakmica bez ligaškog poraza.

Mrežu gostiju načeo je Mihalik u četvtoj minuti, a na 2:0 povisio je Barak u 20. minuti. Potop Plzena nagovijestio je potencijalni bh. reprezentativac Muris Mešanović (25) svojim golom u 27. minuti. To je bio drugi gol bh. napadača u posljednja dva nastupa u ligi.

Ukupno, Mešanović je postigao 12 golova u ovoj sezoni Synot lige i dijeli šesto mjesto na listi najboljih strijelaca lige.

Do kraja meča, za potpuni potop gostiju pobrinuli su se Husbauer u 50. minuti i Vukadinović u 86. minuti. Mešanović je igrao do 83. minute kada ga je zamijenio Kenla.