NBA liga
15

Skroman učinak Džanana Muse u solidnoj minutaži, nenadmašivi Harden brojao do 55

Bh. košarkaš Džanan Musa postigao je četiri poena u domaćem porazu Brooklyn Netsa od Charlotte Hornetsa rezultatom 113:108.

Iako je prvo poluvrijeme u potpunosti pripao domaćem timu (64:53), loša igra u trećoj i četvrtoj dionici koštala je Netse poraza na domaćem terenu, a Musa i njegovi saigrači jednostavno nisu imali načina da zaustave Grahama koji je ubacio 40 poena za pobjedu gostiju.

Kod Brooklyna se istakao Dinwiddie koji je ubacio 24 poena, a Džanan Musa je za 16 minuta na parketu postigao četiri poena uz šut 1-3, odnosno uz jednu pogođenu trojku i jedno slobodno bacanje. Toj statistici Musa je dodao i dva skoka.

U ostalim mečevima Houston je kao gost bio bolji od Clevelanda rezultatom 116:110 uz 55 poena Jamesa Hardena, dok je Kemba Walker ubacio 44 poena u porazu Bostona od Indiane rezultatom 122:117.

Kawhi Leonard vratio se u Scotiabank arenu u Torontu prvi put kao košarkaš LA Clippersa, a on je dobio sjajan doček domaćih navijača koji nisu zaboravili sve što je ovaj igrač uradio u prošloj sezoni kada im je donio historijsku prvu titulu prvaka u NBA ligi. Cippersi su na kraju slavili rezultatom 112:92 uz 23 poena Leonarda.

Važan gostujući trijumf upisali su i LA Lakersi koji su rezultatom 96:87 bili bolji od Orlanda u gostima.

Ostali rezultati:

Chicago - Atlanta 136:102 Minnesota - Utah 116:127 Phoenix - Memphis 108:115 Milwaukee - New Orleans 127:112 Sacramento - Oklahoma 94:93 Golden State - New York 122:124