0

Škotski Premiership: Celticu derbi i vrh tabele

Nogometaši Celtica slavili su u derbiju 8. kola škotskog Premiershipa na gostovanju kod Motherwella s 2-0, čime su ujedno preuzeli vrh prvenstvene tabele.

Bio je to dvoboj dva prvoplasirana sastava lige, a na kraju je slavio aktualni prvak golom Garyja Hoopera i autogolom Adama Cumminsa. Oba su gola postignuta u razmaku od samo četiri minute prvog poluvremena.

Motherwellu je ovo prvi poraz u sezoni, a valja reći da su u ovom susretu igrali s igračem manje od 56. minute kada je isključenje zaslužio Adam Cummins.

Spomenimo i da su nevjerojatan susret u kojem je postignuto čak devet golova odigrali St. Mirren i Ross County. Na kraju je završilo 5-4 za domaći St. Mirren, a gol odluke u 89. minuti, svoj drugi na susretu, zabio je Steven Thompson.

Škotski Premiership, 8. kolo:

Aberdeen - Hibernian 2-1 Dundee - St. Johnstone 1-3 Hearts - Kilmarnock 1-3 Inverness - Dundee United 4-0

Motherwell - Celtic 0-2 St. Mirren - Ross County 5-4

Redoslijed: 1. Celtic 14 (7 utakmica), 2. Motherwell 13 (8), 3. Hibernian 12 (8), 4. Aberdeen 11 (8), 5. Kilmarnock 9 (7)...