Serie A
169

Sjajni Pjanić nosio Juventus do pobjede u Bologni, Sassuolo iznenadio Sampdoriju

Nogometaši Juventusa pobijedili su u Bologni u okviru 17. kola Serije A domaću ekipu rezultatom 3:0.

Ekipu iz Torina u vodstvo je u 27. minuti utakmice doveo bh. reprezentativac Miralem Pjanić fantastičnim golom iz slobodnog udarca.

Samo devet minuta kasnije naš veznjak je sjajno uposlio Mandžukića, koji udvostručuje prednost Stare dame.

Konačnih 0:3 postavio je Matuidi golom u 64. minuti i tako je Juventus upisao trinaestu pobjedu u sezoni.

Pjanić je stigao do četvrtog gola i osme asistencije u svim takmičenjima ove sezone, a igrao je do 86. minute u pobjedničkoj ekipi.

Crotone je golom Budimira iz 33. minute savladao Chievo, dok je Sampdoria izgubila od Sassuola pogotkom Matrija u finišu meča.

Fiorentina i Genoa odigrali su meč bez pogodaka. Bh. reprezentativac Ervin Zukanović odigrao je cijeli meč za gostujuću ekipu.