Ligue 1
15

Sjajni Neymar dva puta pogodio protiv Nice, PSG zadržao stopostotni učinak

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Allianz Rivieri u okviru osmog kola Ligue 1 ekipu Nice rezultatom 3:0.

Parižani su tako zadržali stopostontni učinak u novoj sezoni budući da su ostvarili osam pobjeda iz osam utakmica, dok je Nice pokvarila dojam nakon trijumfa protiv Nantesa u gostima u prošlom kolu.

Prvu priliku na utakmici propustila je Nice preko Maolide, dok je PSG uzvratio stativom koju je pogodio Di Maria.

Sredinom prvog poluvremena Neymar je doveo PSG u vodstvo i 1:0 je bio rezultat tokom odlaska na odmor.

Samo što se krenulo s centra u nastavku PSG je udvostručio prednost. Nakon što je Mbappe izblokiran, na loptu je naletio Nkunku i pospremio je u mrežu za 2:0.

Pola sata prije kraja meča domaći su ostali s igračem manje na terenu nakon drugog žutog kartona koji je dobio Cyprien.

Parižani su do kraja propustili još dvije dobre prilike. Prvo je iz dobre situacije izblokiran Silva, a onda je gol Choupo-Motinga poništen zbog ofsajda. Konačnih 0:3 postavio je sjajni Neymar u sudijskoj nadoknadi.

PSG je naravno ostao na prvom mjestu s devet bodova prednosti u odnosu na St. Etienne, dok je Nice na 11. poziciji.