La Liga
119

Sjajni Messi i Suarez vodili Barcelonu do ubjedljive pobjede nad Gironom

Lionel Messi (Foto: EPA-EFE)
Barcelona je u 25. kolu španske La Lige dočekala Gironu i slavila je s ubjedljivih 6:1.

Gosti su prvi stigli u vodstvo kada je u 3. minuti Portu iskoristio grešku odbrane domaće ekipe i pogodio za vodstvo.

No, taj pogodak je "prodrmao" Barcine igrače koji su predvođeni sjajnim Messijem i Suarezom koji su učestvovali u svim pogocima ubrzo stigli do preokreta i ubjedljivog trijumfa.

Najprije je Messi asistirao Suarezu samo dvije minute kasnije za 1:1, potom je Urugvajac uzvratio asistencijom Argentincu koji pogađa za 2:1 nakon pola sata igre, a već u 36. minuti Messi postiže fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca za 3:1.

U 44. minuti Coutinho je proigrao Suareza koji je pogodio za 4:1, na 5:1 povisio je Coutinho u 66. minuti susreta na Suarezovu asistenciju, a konačnih 6:1 postavio je Suarez na Dembeleovu asistenciju u 76. minuti.