Premijer liga BiH
48

Sjajni Mahmutović spasio Čelik poraza od Slobode, Krupa slavila kod GOŠK-a

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Nogometaši Čelika i Slobode podijelili su bodove na Bilinom Polju u okviru 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 2:2.

Prvu šansu na utakmici imali su Zeničani u osmoj minuti kada je Mahmutović zaprijetio golu Tuzlaka, koji su uzvratili tri minute kasnije, ali se Todorović nije snašao u završnici.

U 16. minuti Krpić je pogodio stativu, dok mu je s druge strane uzvratio Salčinović, čiji je udarac ipak bio preslab.

Prije odlaska na odmor Sloboda je imala još jednu priliku preko Ordagića, čiji udarac zaustavlja Marković.

Sloboda je povela već u trećoj minuti nastavka prelijepim golom Kalezića, a samo sedam minuta kasnije Krpić je udvostručio vodstvo.

Tada na scenu stupa Mahmutović koji postiže dva gola u rasponu od 11 minuta i postavlja konačnih 2:2.

Krupa je osvojila sva tri boda u Gabeli protiv GOŠK-a pobijedivši rezultatom 1:0.

U slabom prvom poluvremenu viđena je samo nekoliko prijetnji za postizanje gola, a najbliži realizaciji bili su Anković s jedne i Ljubenović s druge strane.

Gol vrijedan pobjede postigao je Fajić dvadeset minuta prije kraja meča.