Serie A
38

Sjajni Ibrahimović odveo Milan do pobjede nad Cagliarijem

E. B.
Nogometaši Milana savladali su Cagliari na gostovanju u 19. kolu italijanske Serie A rezultaotm 2:0.
U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a najbolju priliku u tom periodu igre imao je najbolji igrač utakmice Zlatan ibrahimović nakon pola sata igre. No, njegov šut glavom je golman Cagliarija Robin Olsen krajnjim naporom uspio odbiti u korner.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena zatresla se mreža domaćeg golmana. Samu Castillejo je poslao dugu loptu pred gol Olsena, Rafael Leao je primio loptu no veoma je loše zahvatio, a ona je preskočila švedskog golmana i završila u mreži.

U 64. minuti Ibrahimović je sjajnu partiju krunisao pogotkom za 2:0. Theo Hernandez ga je uposlio sa lijeve strane, a Zlatan lijevom nogom matira sunarodnjaka za 2:0. To je Zlatanu bio prvi pogodak u prvom meču koji je počeo od prve minute u dresu Rossonera ove sezone.

Ibrahimović je i u 82. minuti matirao Olsena, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda u kojem se napadač Milana nalazio prilikom upućivanja centaršuta.

Rade Krunić je susret odgledao sa klupe za rezervne igrače Milana.