Škotski Premiership
23

Sjajni Glasgow Rangers srušio Celtic u Old Firm derbiju i pobjegao im na 19 bodova

K. H.
Ekipa Glasgow Rangersa pobijedila je Celtic u najvećem škotskom derbiju rezultatom 1:0 te tako napravila veliki korak ka tituli prvaka s obzirom na to da uz tri utakmice više imaju i 19 bodova više od najvećeg rivala.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, iako je Celtic bio puno bolji tim. Gosti su imali tri udarca prema okviru gola Rangera, čak 11 van okvira gola, dok je tim Stevena Gerrarda tek u tri navrata pokušao doći do gola.

Ključni trenutak utakmice desio se u 62. minuti kada je Britton dobio crveni karton, a igrača više domaći su iskoristili samo osam minuta nakon toga jer je McGregor postigao autogol.

Ranger je nakon ove pobjede ubjedljivo prvi u škotskom Premiershipu i trenutno imau 62 osvojena boda, čak 19 više od Celtica koji ima i tri utakmice više.

Posljednju titulu prvaka ovaj klub je osvojio 2011. godine. Ukupno, Rangers ima 54 titule prvaka, dok Celtic ima 51.