Kup Kralja
94

Sjajni Demirović briljirao u pobjedi Alavesa, Costa strijelac za Atletico Madrid

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović postigao je dva pogotka u pobjedi Deportiva Alavesa protiv Formentera u prvom meču osmine finala španskog Kupa Kralja.

Alaves je u vodstvo stigao u 36. minuti kada centaršut Lopeza s desne strane dočekao Demirović i glavom loptu poslao u mrežu za 1:0. Početkom drugog poluvremena domaća ekipa je preko Rose poravanala rezultat, a onda sjajni Demirović u 65. minuti petom postiže pogodak za novo vodstvo Alavesa.

Konačnih 3:1 postavio je rezervista El Haddadi u 80. minuti susreta, dvije minute nakon što je Demirović izašao iz igre.

U drugom meču Atletico Madrid je slavio na gostujućem terenu protiv Lleida rezultatom 4:0. Jorgandžije su pitanje pobjednika završil u prvom poluvremenu kada su Godin i Torres postigli pogotke, a na 3:0 povisio je novi napadač Atletico Madrida Diego Costa kojem je ovo prvi nastup u ovoj sezoni.

Konačnih 4:0 postavio je Griezmann u 92. minuti susreta.