Ligue 1
26

Sjajni Cavani s dva gola spasio PSG poraza na Parku prinčeva

Edinson Cavani
Nogometaši PSG-a i Guingampa podijelili su bodove na Parku prinčeva u 35. kolu Ligue 1 odigravši neriješeno 2:2.

Gosti su u prvom poluvremenu pružili sjajnu partiju, a podatak da su uputili čak 18 udaraca ka sjajnom Areoli najbolje oslikava situaciju na terenu.

Nagrada je stigla u posljednjoj minuti prije odlaska na odmor kada je Blas doveo Guingamp u vodstvo.

Na nastavku utakmice druga slika na terenu. PSG je preuzeo inicijativu, stvarao šanse, ali je Briand na asistenciju Greniera udvostručio prednost gostiju.

Ipak, u posljednjih 15 minuta na scenu stupa Cavani, koji prvo smanjuje zaostatak golom iz penala, a onda sedam minuta kasnije postavlja konačnih 2:2.

Prvak Francuske je tako osvojio 91. bod u sezoni, dok je Guingamp ostao na 11. poziciji Ligue 1.