Kvalifikacije za SP
60

Sjajni Bale u 93. minuti kompletirao hat-trick i donio preokret i pobjedu Velsu

Nogometna reprezentacija Velsa golom Garetha Balea u 93. minuti došla je do preokreta i pobjede protiv Bjelorusije u meču 4. kola grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a konačan rezultat na kraju je glasio 3:2.

Vels je puno bolje otvorio meč i već u 6. minuti golom Balea s bijele tačke došli su u vodstvo, no u razmaku od samo dvije minute domaći tim je došao do preokreta i do odmora osigurao prednost od 2:1.

Prvo je Lisakovich u 29. minuti pogodio za 1:1, da bi u 31. minuti pogodio Sedko za potpuni preokret svog tima i vodstvo na poluvremenu.

Bale je u 69. minuti iz drugog penala za svoj tim pogodio za 2:2, a gol za konačnih 3:2 napadač Real Madrida postigao je u 93. minuti, čime je kompletirao hat-trick i svom timu donio osvajanje tri boda.

Vels je sada treći u svojoj grupi sa šest osvojenih bodova, jedan manje od Češke i četiri manje od Belgije koja je na prvom mjestu. S druge starne, Bjelorusija ostaje na četvrtoj poziciji s tri osvojena boda.