La Liga
0

Sjajni Bakambu donio pobjedu Villarrealu protiv Leganesa

Nogometaši Villarreala pobijedili su na svom terenu u 33. kolu španske La Lige ekipu Leganesa rezultatom 2:1.

Gosti su prije dolaska u Villarreal nanizali tri neuspjeha, ali zbog loših igara konkurencije zadržali su se izvan zone ispadanja.

U prvom poluvremenu imali su znatno manji posjed lopte, ali su i pored nekoliko velikih šansi domaćih mreže mirovale.

U nastavku utakmice viđen je slabiji nogomet u kojem se bolje snašao Villarreal te golom u 68. minuti došao do pobjede.

Soldado je dodao loptu koju je u šesnaestercu pokupio Bakambu te sjajno završava akciju za 1:0.

I kada su svi mislili da će utakmica završiti sa jednim postignutim golom, uslijedila su dva pogotka u sudijskoj nadoknadi. Prvo je Guerrero poravnao rezultat, a onda je danas sjajni Bakambu donio tri boda domaćim.

Villarreal je uprkos pobjedi ostao petoplasirana ekipa La Lige, dok je Leganes na 17. poziciji.